Nenulaužiamas internetas.

Ar gali būti nenulaužiamas internetas? Greitai turėtų atsirasti technologija, kuri visiems laikams išspręs asmens duomenų saugumo problemą. Bet kuriuo atveju to tikisi olandų mokslininkai iš Delfto technologijos universiteto. Mokslininkų komanda šiuo metu stengiasi sukurti interneto tinklą, kuris sujungs keturis Nyderlandų miestus ir bus sukurtas tik kvantinės skaičiavimo technologijos pagrindu. Iki šiol jiems pavyko perduoti informaciją tokiu tinklu kiek daugiau nei 1,5 km atstumu. Iki metų pabaigos jie tikisi turėti stabilų ryšį tarp Delfto ir Hagos, o per ateinančius penkerius metus – plataus masto tinklą.

Nenulaužiamas internetas

Mokslininkai naudoja technologiją, kuri remiasi atominių dalelių, žinomų kaip kvantinis susipynimas, elgesiu. Tokia forma kvantiniais tinklais perduodamų pranešimų piktavaliai negali slapta iššifruoti ir perskaityti. Bet koks bent vieno fotono būsenos pažeidimas iš karto sunaikins visą perduodamą signalą.

Kinijos mokslininkai anksčiau buvo sukūrę interneto ryšį naudodami šią kvantinę technologiją, tačiau jų tinklas naudojo tradicinius komponentus, todėl jis buvo pažeidžiamas įsilaužėlių atakoms.

Ateities technologijos